Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne (powstające w gospodarstwach domowych) obejmujące głównie meble oraz urządzenia AGD.
ODPADY WIELKOGABARYTOWE: fotele, wersalki, kanapy, tapczany, sofy, łóżka, krzesła, stoły, szafy, dywany, wykładziny, materace, drzwi, chodniki, suszarki do bielizny, meble ogrodowe, itp.
ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY: telewizory, monitory, komputery, radia, telefony, lodówki, pralki, odkurzacze, czajniki elektryczne, zamrażarki, maszynki elektryczne, suszarki do włosów, żelazka, miksery, tostery, mikrofalówki, kuchenki gazowe i elektryczne, zmywarki, wentylatory, kalkulatory, kamery, sprzęt hi-fi, wiertarki, maszyny do szycia, itp.
Odpady wielkogabarytowe, a także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy gromadzić w miejscu służącym do zbierania odpadów komunalnych. Odpady te, winny być zgromadzone przed wyznaczonym terminem ich odbioru, i odbierane będą cztery razy w roku, w okresach kwartalnych.
Odpady wielkogabarytowe, a także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą być również przekazywane bezpośrednio do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, prowadzonego przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Grajewie, ul. Targowa 19.
PSZOK działa od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do17:00 oraz w soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00 (z wyjątkiem świąt).